Lapač vos - lapací past na vosy 6 vstupů
Lapač vos - Lapací past na vosy - moderní vzhled se 6 vstupy pro hmyz
Past chrání před dotěrným hmyzem na zahradách, balkonech, v altánech a podobně. Účinkuje bez chemikálií. Jako náplň postačí ovocný sirup nebo jiné sladké, nelépe kvasící nápoje. Velmi snadná manipulace, univerzální použití pro různé druhy létajícího hmyzu.
U tohoto lapače vos platí, že se vosy dostanou dovnitř, ale ven už ne. Každý lapač vos potřebuje zhruba dvakrát do týdne vyčistit od mrtvých vos a dalšího hmyzu a naplnit novou sladkou šťávou, přezrálým ovocem nebo pivem.
Past je určená pro odchyt dotěrného hmyzu jako jsou např. vosy, sršni, mouchy, octomilky a jiný obtížný létajíci hmyz na zahradách, balkonech, v altánech apod.
Přednosti:
Používá se bez jedů.
Lze použít opakovaně.
Má univerzální využití pro různé druhy hmyzu.
Velmi snadně se instaluje.
Je šetrná k životnímu prostředí.
Použití:
Nejdříve odšroubujeme bílý uzávěr a do pasti nalijeme předem připravené lákadlo, např. sirup, sladký nápoj či pivo. Poté našroubujeme uzávěr zpět a takto připravený lapač zavěsíme za šnůrku (je součástí balení) nebo položíme na místo, které chceme chránit před hmyzem. Barva pasti a vůně návnady láká hmyz, který vlétá do pasti. Speciální konstrukce nádobky zabraňuje vylézání hmyzu z pasti ven. Past lze použít i na ochranu ovocných stromů a vinné révy.
Tipy k přípravě lákadel do pasti:
k odchytu vos, sršní a much - do 150 ml piva přidáme 1/2 lžíce cukru nebo medu
k odchytu vos, sršní a much - do 100 ml vody přidáme 1 lžíci cukru nebo medu a 50 ml červeného vinného octa
k odchytu octomilek a ovocných mušek - do 125 ml jablečného octa přidáme 1/2 lžíce cukru a 50 ml červeného vína
Aplikační poznámky:
Past nezavěšujeme na přímé slunce a do průvanu.
Pro zvýšení účinnosti se doporučuje měnit návnadu každých 15 - 20 dní.
Po použití z pasti jednoduše vylijeme návnadu, past vymyjeme a tím ji připravíme na další použití.
Doporučení a možná rizika ve vztahu k životnímu prostředí:
Uvedené tipy lákadel nejsou škodlivé pro opylovače.
Technické údaje:
materiál: plast
průměr 12,7 cm
výška 13,5 cm
hmotnost 115 g
Vosy i sršni jsou v podstatě užiteční
Vosy a sršni jsou užiteční tvorové, na jaře likvidují housenky a larvy škůdců. V létě se však přemnoží. Přes zimu přežije jen královna, která si na jaře vytvoří malé hnízdo a naklade vajíčka. Populace se zvětšuje, o vajíčka a hnízdo se starají dělnice, kterých se rodí tisíce. Vše záleží na počasí. Čím dřív je teplo, tím dřív je potřeba nebezpečná hnízda odstraňovat.Při ničení hnízda hrozí, že hmyz proti sobě poštvete a zaútočí na vás. Nezapomínejte proto na vhodnou ochranu hubení vos v krátkých kalhotách a tričku by se vám mohlo vymstít. Odborníci se k hnízdu nepřiblíží bez kukly, kombinézy a rukavic.Pokud chcete likvidovat hnízdo postřikem, poohlédněte po přípravku s podchlazovacím účinkem. Ten okamžitě snižuje pohyblivost hmyzu. Hubení si naplánujte na pozdní večer, kdy je téměř všechen hmyz v klidu uvnitř hnízda.Ničení hnízda můžete doplnit lapačem. Tato past naláká hmyz na svou vůni a už ho nepustí. V blízkosti hnízda se jistě stane oblíbeným terčem vos a sršní. "Lapače nejsou zbytečná věc. Pomohou snížit počet vos nebo sršňů, ale také i najít hnízdo.
První pomoc při bodnutí:
- Včela zanechává žihadlo v ráně, proto se doporučuje opatrně ho ze strany vyškrábnout nehtem, abyste do rány nevymáčkli zbytek jedu. - U zdravého člověka není bodnutí ničím dramatickým, místo vpichu by mělo stačit chladit, případně potřít fenistilem, octem, rozkrojenou cibulí, rozžvýkaným jitrocelem nebo zcela prozaicky ledem. - Pokud vás vosa nebo jiný hmyz píchne při pití nápojů nebo pojídání ovoce do krku nebo do ústní dutiny, může dojít k otoku hrtanu a k dušení. Přidat se může i pokles tlaku, astmatický záchvat či bezvědomí. V případě takového bodnutí je tedy zcela na místě bezodkladné přivolání zdravotnické pomoci na čísle 155. Postiženého do příjezdu lékaře nechte sedět, aby se mu lépe dýchalo a nechte ho pro zpomalení otoku cucat led nebo zmrzlinu. - U alergika hrozí po bodnutí vosou, včelou, sršněm nebo čmelákem rozvoj tzv. anafylaktického šoku (který může vést až k úmrtí postiženého), ať už ho bodavý hmyz píchne kamkoliv. Proto by si měl v případě bodnutí preventivně vzít antihistaminika. Lékař také může podle individuálních obtíží pacienta preventivně předepsat tzv. osobní protišokový balíček s vybranými léky nebo s injekčním perem s dávkou adrenalinu pro ty, kteří mají po bodnutí prudkou alergickou reakci.
-
Odpuzovače škůdců
- Odpuzovače kun
- Vše na hlodavce
- Ultrazvukové odpuzovače
- Odpuzovače kun do auta
- Odpuzovače myší
- Odpuzovače koček a psů
- Odpuzovače krtků
- Odpuzovače ptáků
- Odpuzovače FORMAT1
- Odpuzovače Deramax
- Vše proti hmyzu
- Baterie do odpuzovačů
- Světelné plašiče kun
- Na netopýry
- Na vosy a sršně
- Lapače - Odpuzovače
- Na zahradní škůdce
- Pro zahradkáře
- Na mravence a pavouky
- Na štěnice a šváby
-
Pachové ohradníky
-
Sklopce
-
Fotopasti
-
Obojky pro psy
-
Doporučujeme